Czcionka

Kontrast

Roaming a usługa międzynarodowa

Czym się różni roaming od połączeń międzynarodowych? 

 

Roaming to usługa, z której korzystasz, kiedy jesteś poza granicami Polski.
Usługa roamingu jest domyślnie włączona na numerach naszych Klientów.

UWAGA: Jeśli podpisałeś umowę przed 05.05.2020 r. roaming nie jest domyślnie aktywny.

W takim przypadku skontaktuj się z nami:

WAŻNE:

• Po przekroczeniu granicy telefon automatycznie wybierze sieć (jest to standardowa funkcja telefonu przy zachowaniu fabrycznych ustawień). Następnie otrzymasz SMS z podstawowymi informacjami o roamingu (kosztach w danym kraju) oraz o obecnych promocjach roamingowych.

• Jeśli telefon nie połączy się z siecią automatycznie, pomocne będzie włączenie i wyłączenie trybu samolotowego lub ręczne wybranie w ustawieniach telefonu operatora zagranicznego (jednego z dostępnych w danej lokalizacji).

• Wykonując połączenia i wysyłając SMS-y z zagranicy, pamiętaj o wpisaniu numeru kierunkowego kraju, do którego dzwonisz. Dzwoniąc do Polski, wybierz najpierw numer kierunkowy +48 lub 0048, a następnie konkretny numer.

Sieci za granicą

Z usług roamingu międzynarodowego możesz korzystać u operatorów zagranicznych współpracujących z Premium Mobile w zakresie istniejących możliwości technicznych (w ramach oferowanego przez nich zasięgu oraz zakresu świadczonych usług).

Lista sieci zagranicznych, z którymi będziesz mógł się połączyć korzystając z usług roamingu międzynarodowego i zakres dostępnych u nich usług:
Lista sieci zagranicznych

Jakość usług roamingu międzynarodowego może różnić się od jakości usług świadczonych w kraju. Zasięg, prędkość, a także jakość usług uzależnione są od czynników wpływających na propagację fal radiowych, w tym czynników geograficznych, urbanistycznych oraz atmosferycznych. Przykładem istotnych czynników niezależnych od Premium Mobile, które oddziaływać mogą na jakość (w tym, prędkość, opóźnienia, dostępność) usług są m.in. wykorzystywana technologia, używane do korzystania z usług urządzenie telekomunikacyjne, siła sygnału radiowego, odległość od stacji bazowej, struktura i tłumienność materiałów budowlanych użytych do konstrukcji budynku, ilości użytkowników końcowych obsługiwanych przez poszczególne stacje bazowe, rodzaj wykorzystywanej karty SIM.

W uzasadnionych przypadkach możliwość korzystania z usług w sieciach zagranicznych przedsiębiorców telekomunikacyjnych może być okresowo ograniczona, w szczególności ze względów technicznych lub ze względu na okoliczności, na które Premium Mobile nie ma wpływu.

Ceny usług w roamingu międzynarodowym

Poniżej prezentujemy ceny usług w roamingu międzynarodowym:
1. Połączenia głosowe w roamingu międzynarodowym z zastrzeżeniem opłat za połączenia wskazanych w poniższej tabeli (stawki za minutę połączenia):

Z \ DO POLSKA Unia Europejska, Norwegia, Islandia, Lichtenstein i Wielka Brytania Pozostałe kraje Europy i świata Opłata za połączenie głosowe otrzymane w Roamingu Międzynarodowym

Unia Europejska, Norwegia, Islandia, Lichtenstein, Wielka Brytania

0,08 PLN

6,15 PLN

0,03 PLN

Pozostałe kraje Europy i Turcja: Albania, Andora, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Kosowo, Macedonia, Mołdawia, Monako, San Marino, Serbia, Szwajcaria, Ukraina, Wyspa Guernsey, Wyspa Jersey, Wyspa Man, Wyspy Owcze

6,15 PLN

3,08 PLN

Pozostałe kraje świata

8,00 PLN

UWAGA: UWAGA: Od 14 października 2022 r. nadal skorzystasz z/do Wielkiej Brytanii jak w Unii Europejskiej. Szczegóły w Ofercie Promocyjnej „Roaming międzynarodowy i usługi międzynarodowe do Wielkiej Brytanii”

2. Cena za połączenia głosowe w ramach roamingu międzynarodowego w krajach lub na terytoriach innych niż wymienione w powyższej tabeli (stawki za minutę połączenia wychodzącego):

Połączenia z krajów: Kuba, Laos, Malediwy, Maroko, Mongolia, Turkmenistan, Uzbekistan, Wyspy Zielonego Przylądka, Zimbabwe, Zjednoczone Emiraty Arabskie we wszystkich kierunkach

13,53 PLN

3. Pozostałe usługi dostępne w Roamingu Międzynarodowym:

Usługa Opłata

Wysłanie SMS-a z Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii i Liechtensteinu

0,02 PLN

Wysłanie SMS-a z pozostałych krajów Europy innych niż wymienione wyżej oraz Turcji

0,99 PLN

Wysłanie SMS-a z pozostałych krajów świata, innych niż wymienione wyżej

2,00 PLN

Pakietowa Transmisja Danych WAP, Internet, Prywatne APN i inne APN-y w Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii i Liechtensteinie rozliczane co 1 KB*

9,52 PLN za 1 GB

Pakietowa Transmisja Danych WAP, Internet, Prywatne APN i inne APN-y 50 KB w pozostałych krajach niż wymienione wyżej*

2,46 PLN za 50 KB

Wysłanie MMS-a z Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii i Liechtensteinu na numer krajowy lub na adres poczty elektronicznej

0,00 PLN za 1szt

Wysłanie MMS-a z pozostałych krajów niż wymienione wyżej na numer krajowy lub na adres poczty elektronicznej

3,43 PLN za każde rozpoczęte 100 KB

Wysłanie MMS-a z Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii i Liechtensteinu na numer międzynarodowy

0,00 PLN za 1 szt

Wysłanie MMS-a na numer międzynarodowy z pozostałych krajów niż wymienione wyżej

7,06 PLN za każde rozpoczęte 100 KB

Odebranie MMS-a w Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii i Liechtensteinie

0,00 PLN za 1szt

Odebranie MMS-a w pozostałych krajach niż wymienionych wyżej

3,02 PLN za każde rozpoczęte 100 KB

*Opłaty za pobieranie i wysyłanie danych w Roamingu Międzynarodowym naliczane są oddzielnie (w ramach jednej sesji w rozliczeniu dziennym).

Usługi międzynarodowe to usługi, które pozwalają na wykonywanie połączeń, SMS-ów, MMS-ów z Polski na numery zagraniczne.
Połączenia międzynarodowe są domyślnie włączone na numerach naszych Klientów.

UWAGA: Jeśli podpisałeś umowę przed 05.05.2020 r., połączenia międzynarodowe nie są domyślnie aktywne.

W takim przypadku skontaktuj się z nami:

Opłata za minutę połączenia wychodzącego Kraj lub terytorium

1,00 PLN

Unia Europejska, Norwegia, Islandia, Lichtenstein, Wielka Brytania

1,85 PLN

Pozostałe kraje Europy, Australia, Japonia, Kanada, Turcja, Rosja, USA

2,46 PLN

Afganistan, Alaska, Algieria, Arabia Saudyjska, Armenia, Autonomia Palestyńska, Azerbejdżan, Bahrajn, Bangladesz, Bhutan, Brunei, Chiny, Filipiny, Grenlandia, Gruzja, Hawaje, Hongkong, Indie, Indonezja, Irak, Iran, Izrael, Jordania, Kambodża, Katar, Kirgistan, Korea Płd., Korea Płn., Kuwejt, Laos, Libia, Malezja, Maroko, Mongolia, Myanmar, Nepal, Nowa Zelandia, Pakistan, Singapur, Sri Lanka, Syria, Tadżykistan, Tajlandia, Tajwan, Tunezja, Turkmenistan, Uzbekistan, Wietnam, Zjednoczone Emiraty Arabskie

7,69 PLN

Angola, Anguilla, Antarktyka, Antigua i Barbuda, Antyle Holenderskie, Argentyna, Aruba, Australijskie Terytoria Zewnętrzne, Barbados, Belau, Belize, Benin, Bermudy, Boliwia, Botswana, Brazylia, Brytyjskie Wyspy Dziewicze, Burkina Faso, Burundi, Chile, Czad, Diego Garcia, Dominika, Dominikana, Dżibuti, Egipt, Ekwador, Erytrea, Etiopia, Falklandy, Fidżi, Gabon, Gambia, Ghana, Grenada, Guam, Gujana Francuska, Gujana, Gwadelupa, Gwatemala, Gwinea, Gwinea Bissau, Gwinea Równikowa, Haiti, Honduras, Jamajka, Jemen, Kajmany, Kamerun, Kenia, Kiribati, Kolumbia, Komory, Kongo, Kongo - Republika Demokratyczna, Kostaryka, Kuba, Lesotho, Liban, Liberia, Madagaskar, Makao, Malawi, Malediwy, Mali, Mariany (Saipan), Martynika, Mauretania, Mauritius, Mayotte, Meksyk, Mikronezja, Montserrat, Mozambik, Namibia, Nauru, Niger, Nigeria, Nikaragua, Wyspa Niue, Wyspa Norfolk, Nowa Kaledonia, Oman, Panama, Papua-Nowa Gwinea, Paragwaj, Peru, Polinezja Francuska, Puerto Rico, Republika Południowej Afryki, Republika Środkowoafrykańska, Reunion, Rwanda, Saint Kitts i Nevis, Saint Lucia, Saint Vincent i Grenadyny, Salwador, Sao Tome, Samoa Amerykańskie, Samoa Zachodnie, Senegal, Seszele, Sierra Leone, Somalia, Suazi, Sudan, Sudan Płd, Surinam, Tanzania, Timor Wschodni, Togo, Tokelau, Tonga, Trynidad i Tobago, Turks i Caicos, Tuvalu, Uganda, Urugwaj, Wallis i Futuna, Wenezuela, Wybrzeże Kości Słoniowej, Wyspy Bahama, Wyspy Cooka, Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych, Wyspy Marshalla, Wyspa Św. Heleny, Wyspy Św. Tomasza i Książęca, Wyspy Salomona, Wyspy Św. Piotra i Mikelona, Wyspa Wniebowstąpienia, Wyspy Zielonego Przylądka, Vanuatu, Zambia, Zanzibar, Zimbabwe, pozostałe kraje nie wymienione powyżej.

Opłaty za SMS międzynarodowy w określonych strefach taryfowych:

Opłata za SMS międzynarodowy Kraj lub terytorium

0,31 PLN

Unia Europejska, Norwegia, Islandia, Lichtenstein, Wielka Brytania

0,62 PLN

Pozostałe kraje nie wymienione powyżej

UWAGA: Od 1 stycznia 2021 r. nadal skorzystasz z/do Wielkiej Brytanii jak w Unii Europejskiej. Szczegóły w Ofercie Promocyjnej „Roaming międzynarodowy i usługi międzynarodowe do Wielkiej Brytanii”

Opłata za MMS międzynarodowy wynosi 2,46 PLN i naliczana jest za każde rozpoczęte 100 KB.

Jeżeli mieszkasz lub przebywasz na terenach przygranicznych Twój telefon może łączyć się z zagraniczną siecią.

Może się to wiązać z dodatkowymi opłatami roamingowymi. Dzieje się tak, ponieważ urządzenie automatycznie loguje się do operatora mającego najsilniejszy sygnał na danym terenie i nie ma technicznych możliwości, aby sygnał nie przekraczał granic państwowych.

Wybierz jeden ze sposobów, aby uniknąć dodatkowych opłat roamingowych:

  • Sprawdź, do jakiej sieci zalogowany jest Twój telefon, a następnie zmień w ustawieniach telefonu tryb wyboru sieci z automatycznego na ręczny. Wybierz operatora Premium Mobile/Plus.